Novostavba EUROPALACE, Nadštandardný byt 2+kk - Žilina-Vlčince , cena: 650 €/mes

Detail ponuky

Ponuka číslo: ZA008034

Popis

Ponúkame Vám na prenájom kompletne zariadený  a ešte neobývaný 2 izb. byt v novostavbe polyfunkčného komplexu EUROPALACE v Žiline. Byt sa nachádza v bloku A (veža) a je  vhodný aj pre náročných klientov, ktorí požadujú nielen vyšší štandard bývania ale aj pekný výhľad z vyššieho poschodia.

V spálni sa nachádza manžel. posteľ, nočné stolíky, skrine, komoda.  Obývacia časť je spojená s kuchyňou, ktorá je vybavená  elektrospotrebičmi, jedálenským stolom so stoličkami a tiež sedacou súpravou, obývacou stenou, TV a pod. V kúpeľni sa nachádza vaňa aj sprchový kút, umývadlo, pračka, WC je samastatne. Nový nájomca ma k dispozícií  terasu o výmere 6,5 m2, so severo-západnou orientáciou.

Služby ako: optický internet, TV, SBS (strážna) a upratovacia služba, kryté parkovanie v podzemnej  garáží, murovaná pivnica sú už samozrejmosťou. V prípade ďalšieho vybavenie možnosť dohody. Cena: 650 €/mes. vrátane energií a služieb. Nájdete na stránke realitymgm.sk pod ID 8034, Call centrum tel. č.: 0910 86 11 86.Cena 650 €
Typ nehnuteľnosti Byty
Inzertná kategória Prenájom
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Celková plocha bytu bez logie 65 m2
Obec Žilina
Časť Vlčince

PROFIROL

od

 • Retiazkové žaluzie, závesy, záclony a rolety
 • Záruka 4 roky
 • Vrátane montáže

Biela technika

od 955.25€

 • Chladnička, práčka
 • Vstavaná rúra, odsávaČ pár
 • Varná doska, mikrovlnná rúra

Komandor

od 300€

 • Kuchynská linka, vstavané skrine
 • Obývacia izba
 • Zariadenie celého bytu

Architekt LECTUS

Podľa dohody

 • Interiérový dizajn
 • Nábytok na mieru
 • Realizácie na kľúč

Sťahovanie TRIV

od 250€

 • Sťahovanie
 • Balenie
 • Doprava

Keramika SOUKUP

od 500€

 • Kúpeľne, obklady
 • Dlažby, sanita
 • Podlahy, terasy, balkóny

Finvia Group s.r.o.

Služby zdarma

 • Zabezpečíme Vaše bývanie
 • Ochránime Váš majetok
 • Zabezpečíme Váš príjem

Štúdio spánku a pohodlia

Zľava až do 30%

 • Sedačky na mieru
 • Postele a matrace
 • Unikátny dizajn

Podlahy a dvere Eko Interiér

Zľava 8%

 • Laminát, vinil, drevo
 • Interiérove dvere
 • Realizácie na kľúč


História sídliska Vlčince

Vlčince sú najväčšie sídlisko v Žiline. Výstavba začala v roku 1971 a bola ukončená v roku 1982 podľa projektu architekta Emila Galovského. Sídlisko pozostáva zo štyroch menších častí označených Vlčince I. až IV. Nachádza sa tu 7 500 bytov, v ktorých býva 20 077 obyvateľov.

Vlčince sú najväčším sídliskom v Žiline z hľadiska rozlohy.

V tridsiatych rokoch tu bolo vojenské letisko, neskôr civilné, z ktorého v rokoch 1946 – 1948 lietala pravidelná letecká linka do Bratislavy. Neskôr sa priestory uvoľnili pre rozrastajúce sa mesto. Od roku 1971 sa začali budovať prvé panelové domy. Ich výstavba bola ukončená v roku 1982. Postupne sa od roku 2005 sídlisko zahusťuje, keďže sa začalo s výstavbou časti Vlčince V a Rezidencie Lesopark. Od roku 2007 sa na Vlčincoch nachádza 22-podlažný polyfunkčný komplex Europalace, ktorý dominuje celému sídlisku. Vedľa Europalace sa nachádza menšia, 12-poschodová budova The Cube.

Na sídlisku bolo päť základných škôl, niekoľko materských škôl, nákupné stredisko, obchody, poliklinika, polícia, tranzitná telefónna ústredňa, pošta, domov dôchodcov, bytové družstvo, benzínová pumpa, neskôr pribudol Slovenský energetický dispečing a dve veľkogaráže.  Nechýba ani blízka poliklinika ŽILPO.


Mesto Žilina

Žilina  ( lat. Solna, maď. Zsolna, nem. Sillein alebo Silein, poľ. Żylina) je krajské a okresné mesto na severnom Slovensku. Leží na sútoku riek Váh, Kysuca a Rajčanka.

Počtom obyvateľov (83 643 osôb) je Žilina štvrtým najväčším mestom na Slovensku.Je administratívnym, hospodárskym, dopravným a kultúrnym centrom severozápadného Slovenska, ležína zemepisnej súradnici 49°13′24.39″S 18°44′21.58″ . Jej rozloha je 80,03 km² a nadmorská výška Mariánskeho námestia (historického centra) je 345 m n. m.

Historické jadro Žiliny je mestskou pamiatkovou rezerváciou. Centrom mesta je štvorcové Mariánske námestie s arkádami po celom obvode a dvomi priľahlými ulicami, ktoré sa začalo formovať v 12. storočí. Na námestí sa nachádza Kostol Obrátenia svätého Pavla s kláštorom, stará budova radnice so zvonkohrou a baroková socha Nepoškvrnenej Panny Márie (Immaculata) z roku 1738, ktorá stojí uprostred námestia. Vybudovaná bola na počesť ukončenia rekatolizácie v meste. Neďaleko námestia stojí Katedrála Najsvätejšej Trojice, vedľa neho Burianova veža.

Najvyššou stavbou, resp. konštrukciou v Žiline je komín teplárne s výškou 192 metrov z roku 1982.

 

 


Okres Žilina

Má rozlohu 815,08 km², žije tu 155 989 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 191 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2014).

Územie susedí na severe s okresmi Čadca a Kysucké Nové Mesto, na západe s okresmi Bytča, Považská Bystrica a Ilava, na juhu s okresom Prievidza a na východe s okresmi Martin a Dolný Kubín.

Prvé písomné zmienky o väčšine obcí okolia Žiliny sú z 13. a 14. storočia. Neskôr, počas valašskej a kopaničiarskej kolonizácie, boli osídlené obce pri horných tokoch riek a na úpätiach hôr Malej Fatry (Lysica, Dolná, Horná Tižina, Terchová).

Obyvateľstvo starého kultúrneho územia úrodnejšej časti okolia Žiliny sa zaoberalo poľnohospodárstvom, roľníci horských kopaničiarskych obcí boli viac zameraní na chov hospodárskych zvierat. Obrábali aj vysoko položené polia a využívali horské pasienky v odľahlom chotári, kde mali vybudované letné príbytky a maštale, tzv. bačoviská (cholvarky). Väčší význam mal salašnícky chov oviec s produkciou mliečnych výrobkov, mäsa, vlny a kožušiny. Úžitok prinášalo napokon aj výdatné hnojenie košarovanej pôdy. Salašnícky forma chovu oviec sa do súčasnosti zachovala vo viacerých obciach severozápadného Slovenska, v Terchovej a Belej pri Varíne nadobudla charakter družstevnej veľkovýroby.


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

 • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
 • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.